Żołnierze i elewi z Bukówki oddają honorowo krew

Data publikacji: 06.05.2022 10:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Strefa munduru
06.05.2022. Kielce. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Akcja oddawania krwi

06.05.2022. Kielce. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Akcja oddawania krwi
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce trwa akcja honorowego oddawania krwi. Ten cenny lek postanowiło dziś oddać ponad 60 mundurowych.

Krew oddają zarówno żołnierze Centrum, jak i elewi służby przygotowawczej.

Porucznik Ewa Kózka, rzecznik jednostki mówi, że to już kolejna akcja honorowego oddawania krwi przez żołnierzy i elewów służby przygotowawczej.

- Zarówno żołnierze, jak i pracownicy Centrum aktywnie uczestniczą w tego typu akcjach, które organizujemy cyklicznie. Przy naszej jednostce prężnie działa Klub 500 Honorowych Dawców Krwi, na rzecz którego oddaliśmy już ponad 2,5 tys. litrów tego drogocennego leku, dodała Ewa Kózka.

Krew oddali dziś m.in. elewi Monika Misiaczyńska oraz Patryk Konik.

- Krew oddaję już po raz 12. Idea honorowego krwiodawstwa jest bardzo ważna, zwłaszcza że przed nami okres wakacyjny, podczas którego ta krew jest bardziej potrzebna - powiedziała Monika Misiaczyńska.

Z kolei elew Patryk Konik krew oddał po raz pierwszy. Jak powiedział, to nie boli i łącznie z wywiadem lekarskim trwa w sumie około 10-15 minut.

Krew w dni powszednie można oddawać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki.

Obecnie, poza Ab Rh dodatnią i AB Rh ujemną brakuje każdych grup krwi. 

Reklama