Żołnierze też mają uczucia, chwile zwątpienia i zawahania

Data publikacji: 12.02.2021 16:06
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych


Fot. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

Powstała publikacja opowiadająca o udziale żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w operacjach poza granicami kraju pod auspicjami ONZ, NATO, czy też w ramach międzynarodowych koalicji.

Książka opowiada nie tylko o samym zaangażowaniu Polskich Sił Zbrojnych w misje, ale również o emocjach, jakie towarzyszyły żołnierzom podczas tych działań.

„Prezentowana książka jest opowieścią o misji widzianej oczami konkretnych ludzi. Każdy z nich przeżył to po swojemu i tak też to opowiada. Ale jako komendant Centrum, weteran misji, mąż i ojciec jestem pewien, że ta książka jest potrzebna. Pomoże zrozumieć na czym polega sens służby wojskowej i jak polski żołnierz rozumie swoją powinność niesienia pomocy i stania na straży bezpieczeństwa. Jednocześnie pokaże, że żołnierze też mają uczucia, chwile zwątpienia i zawahania. Jak wszyscy potrzebują wsparcia najbliższych, a czasem chcieliby usłyszeć słowo podziękowania za to, jak wypełniają swoje zadania” – mówi we wstępie książki płk dr Paweł Chabielski komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Więcej na portalu: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

Reklama