Żołnierze WOT wracają do szkolenia

Data publikacji: 02.10.2020 10:04
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ŚBOT

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej stopniowo wracają do normalnego cyklu szkoleniowego, który został zawieszony na początku epidemii. W najbliższy weekend ochotnicy wezmą udział w zajęciach taktycznych.

Porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy brygady informuje, że weźmie w nich udział prawie 150 żołnierzy. Szkolenie rozpocznie się od strzelania z karabinku „Grot" w Jędrzejowie. Z kolei w niedzielę będą dominować zajęcia taktyczne w terenie. Ochotnicy dowiedzą się jak zachować się w marszu ubezpieczonym oraz w kontakcie z przeciwnikiem.

Żołnierze będą szkolić się w małych grupach, przestrzegając obostrzeń sanitarnych. Chodzi przede wszystkim o dezynfekcję dłoni i zachowanie dystansu.

W ostatnich tygodniach ochotnicy brali udział w kursach ze strażakami. Podczas spotkań zajmowali się między innymi działaniami poszukiwawczo-ratowniczymi, ratownictwem wodnym oraz prowadzeniem akcji ratowniczej podczas powodzi.

W październiku planowane jest wcielenie kolejnych ochotników w szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady, a także przeprowadzenie szkoleń rotacyjnych. Jednocześnie żołnierze są w gotowi, aby w razie konieczności wspierać służby medyczne i inne instytucje w walce z COVID-19.

 

Reklama