Żołnierze WOT zachęcają do oddawania krwi

Data publikacji: 05.09.2021 11:57
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Strefa munduru
05.09.2021. Kielce. Akcja „KRWIOOBIEG Terytorialsa”

05.09.2021. Kielce. Akcja „KRWIOOBIEG Terytorialsa”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddają krew. Akcja pod nazwą „KRWIOOBIEG Terytorialsa” odbywa się na kieleckim Placu Wolności.

Jak mówi podporucznik Daniel Woś, rzecznik 10. Świętokrzyskiej Brygady WOT w Kielcach, jest to coroczna akcja mająca na celu mobilizowanie żołnierzy i wszystkich ludzi do tego, by oddawali krew.

- Jest nas 70 żołnierzy, a cały czas dochodzą kolejne osoby. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego, by wraz z żołnierzami podzieli się krwią.   Oczywiście, każdego dnia zachęcamy również do zgłaszanie się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach - mówi.

Starszy szeregowy Wojciech Niebalski podkreśla, że oddawanie krwi jest nieformalnym obowiązkiem każdego żołnierza.

- Oddawanie krwi jest niezmiennie ważną akcją. Dzieląc się krwią jesteśmy w stanie uratować ludzkie życie, a to jest misją Wojska Polskiego. Bronimy i chronimy obywateli, dlatego jest to dla nas naturalne - dodaje Wojciech Niebalski.

Szeregowy Iwona Baran zaznacza, że tym niezwykle cennym darem dzieliła się już zanim wstąpiła do wojska.

- W tym wszystkim najbardziej niesamowite jest to, że krwi nie da się wyprodukować, ją po prostu trzeba oddać. Dziś ktoś inny jej potrzebuje, a kiedyś mogę potrzebować jej ja - mówi Iwona Baran.

Akcja „KRWIOOBIEG Terytorialsa” potrwa do godziny 15.

adv adv
Wiadomości
Reklama