Żołnierze z Bukówki to chluba Kielc. Są znani na całym świecie

Data publikacji: 14.08.2020 13:45
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.08.2020. Kielce. CPdMZ. Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

14.08.2020. Kielce. CPdMZ. Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczystym apelem w jednostce na kieleckiej Bukówce, żołnierze uczcili święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach podkreśla, że jest bardzo dumny ze swoich żołnierzy.

- Jestem dumny także ze wszystkich żołnierzy, którzy służą naszej Ojczyźnie nie tylko w kraju, ale także za jego granicami. Jeżeli chodzi o wojskowych z naszego centrum, to są oni obecnie na trzech misjach: w Kosowie, Libanie oraz w Hiszpanii. Wkrótce wyślemy jednego żołnierza do Rumuni - dodaje komendant.

Senator Krzysztof Słoń z PiS zaznacza, że jednostka na kieleckiej Bukówce jest chlubą dla miasta.

- Powinniśmy być dumni z faktu, że stacjonuje tu Wojsko Polskie. Obecnie jest to jednostka szkoleniowa znana na całym świecie. Przez te wszystkie lata wyszło stąd wielu żołnierzy, którzy w czasach po II wojnie światowej pokazali, jak są sprawni i dobrze wyszkoleni - powiedział.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zwraca uwagę, że w jednostce na kieleckiej Bukówce, nie tylko ćwiczy się tężyznę fizyczną i sprawności żołnierskie, ale także wychowuje prawych obywateli.

- To jest chyba kluczem do sukcesu, ponieważ Wojsko Polskie jest bardzo dobrze oceniane. Kilkadziesiąt lat temu wojsko zrobiło krok we właściwą stronę i jest na jednej linii z narodem, a naród z wojskiem - mówi.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta złożył gratulacje wszystkim osobom, które otrzymały awanse i wyróżnienia. Podziękował także żołnierzom za wkład w życie lokalnej społeczności.

- Te inicjatywy na różnym poziomie są czynione. Komendant płk Paweł Chabielski oraz jego podwładni wykazują aktywność w naszym mieście - mówi.

Kolejne uroczystości zaplanowano na sobotę. O 10.00 w kościele garnizonowym zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy. Po nabożeństwie przedstawiciele władz województwa złożą kwiaty przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego na placu Wolności.

Reklama