Żołnierze zachęcają do wstąpienia do armii

Data publikacji: 03.08.2020 15:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Strefa munduru
03.08.2020. Staszów. Akcja

03.08.2020. Staszów. Akcja "Zostań żołnierzem RP"
Fot. Marta Korzynek / 102. batalion piechoty lekkiej w Sandomierzu

W Staszowie odbywa się akcja mająca na celu przekonanie ludzi, aby zasilali szeregi polskiej armii. To część ogólnopolskiej kampanii pn. ”Zostań żołnierzem RP”. Na specjalnych stanowiskach nad jeziorami w Golejowie przedstawiciele Wojska Polskiego oraz Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozmawiają z zainteresowanymi na temat szczegółów rekrutacji i codziennej pracy żołnierza.

Major Zbigniew Turczyński, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu stwierdził, że wśród młodych ludzi zauważył duże zainteresowanie wstąpieniem do armii i kształceniem na zawodowego żołnierza. Ludzie dostrzegają w pracy w wojsku wiele korzyści.

- Zawód żołnierza jest atrakcyjny, cechuje go stabilność zawodowa, dobre zabezpieczenie socjalne, kontakt z nowoczesnym sprzętem, możliwość pracy za granicą oraz szanse rozwoju.  Jeśli ktoś zaczyna jako szeregowy i będzie się kształcić to jest szansa, że zostanie oficerem lub  podoficerem. Im wyżej w hierarchii, tym wyższa płaca - dodał major. Szeregowy żołnierz Wojska Polskiego otrzymuje miesięcznie 4,1 tys. zł brutto.

Natalia Ziomacka ze 102. batalionu WOT w Sandomierzu powiedziała, że od dziecka chciała być żołnierzem dlatego skończyła liceum mundurowe i wstąpiła do WOT. Chce zostać zawodowym oficerem. Uważa, że kobiety w wojsku dają sobie dobrze radę, zarówno z treningami sprawnościowymi, jak i z musztrą i jest ich coraz więcej. Antoni Fularski z tego samego batalionu  stwierdził, że zasilając szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej można spełnić swoje żołnierskie pasje, a jednocześnie pracować zawodowo, do tego dochodzi poczucie służby Ojczyźnie i rodakom.

Stanowiska informacyjne akcji „Zostań żołnierzem RP” będą w Golejowie do godziny 18.00. Wcześniej były rozmieszczone na rynku Staszowa. Akcja kontynuowana będzie do końca tygodnia: we wtorek (04.08.) w Sandomierzu, a w kolejnych dniach w Opatowie, Ostrowcu, Połańcu, a w sobotę i niedzielę ponownie w Sandomierzu.

Reklama