Zrób sobie zdjęcie z flagą RP. Powstanie niezwykły film

Data publikacji: 24.04.2021 12:36
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz burmistrz Pińczowa zachęcają mieszkańców gminy do włączenia się w akcję „Łączą nas wspólne barwy”. W efekcie ma powstać filmik oraz wyjątkowy baner.

Jak mówi dyrektor instytucji, Iwona Senderowska, aby wziąć udział w przedsięwzięciu wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą RP i przesłać je na skrzynkę mailową Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

- Każdy może wysłać do nas zdjęcie. Oczywiście najważniejszą częścią tego zdjęcia jest flaga. Bierzemy flagi w dłonie, fotografujemy się i wysyłamy zdjęcie na adres flaga@psck.pl, a my postaramy się z nich zmontować film, który udostępnimy w mediach społecznościowych z hasztagiem „Pińczów - łączą nas wspólne barwy”. Dodatkowo zrobimy mozaikę w formie banneru, która na święta majowe zawiśnie przed naszym domem kultury - mówi.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. - By uczcić ten szczególny dzień pragniemy pokazać nasze przywiązanie i przypomnieć o poszanowaniu polskich barw narodowych - dodaje dyrektorka.

- Postanowiliśmy, aby te nasze aktywności, związane z symbolami narodowymi zostały bardziej wyeksponowane. Pragniemy, by każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, jeśli tylko ma ochotę, pokazał swoje przywiązanie do barw narodowych. Mamy nadzieję, ze zwróci to też uwagę mieszkańców na to czym dla nas jest ta flaga i czym są symbole narodowe - dodaje Iwona Senderowska.

Zdjęcia można wysyłać do 26 kwietnia.

Reklama