Zuchwała kradzież. Kobieta wykorzystała agresywne zachowanie psa

Data publikacji: 14.09.2020 10:01
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniej kielczance. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta w piątkowy wieczór najprawdopodobniej dokonała rozboju na 41-letnim mężczyźnie. Łupem rozbójniczki padł portfel z pieniędzmi w kwocie 150 zł.

Jak informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, sygnał o zdarzeniu wpłynął do dyżurnego przed godziną 21. 41-letni mieszkaniec gminy Chęciny poinformował mundurowych, że przy jednym ze sklepów w centrum miasta został zaczepiony przez kobietę z psem, która poprosiła go o pieniądze. Zgłaszający nie chciał dać nieznajomej gotówki, ale zgodził się kupić jej alkohol.

W pewnym momencie mężczyzna został ugryziony przez będącego z kobietą psa. Właścicielka czworonoga postanowiła wykorzystać tę sytuację, kopnęła mężczyznę i zabrała mu portfel z pieniędzmi, po czym uciekła. Pracujący na miejscu policjanci uzyskali rysopis sprawczyni i rozpoczęli jej poszukiwania. Ustalili, że kobieta przypominająca rozbójniczkę najprawdopodobniej jedzie w jednym z autobusów w dzielnicy Herby. Została zatrzymana. Policjanci ujawnili przy niej ponad 140 zł w gotówce, najprawdopodobniej pochodzące z rozboju.

Decyzją prokuratora zatrzymana została objęta dozorem policyjnym. Za rozbój grozi jej do 12 lat więzienia.

Tagi do tego wpisu
Reklama