Zwrot akcji, hulajnogi w Kielcach jednak będą

Data publikacji: 06.04.2021 12:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nagły zwrot w sprawie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg i skuterów w Kielcach. Jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawało się, że w tym roku mieszkańcy stolicy województwa nie będą mogli korzystać z jednośladów.

Jak jednak poinformował we wtorek Radio Kielce Paweł Maliszewski, założyciel firmy Blinkee City, pojazdy mają być dostępne najpóźniej od 1 maja, ale niewykluczone, że nastąpi to już w połowie kwietnia.

- W Kielcach pojawi się około 100 hulajnóg elektrycznych oraz 50 skuterów. To podobna wielkość floty do tej z ubiegłego roku. Ponadto w tym sezonie przygotowaliśmy atrakcyjną cenowo ofertę dla mieszkańców, która przyczyni się do zwiększenia popularności wypożyczania pojazdów elektrycznych - twierdzi przedstawiciel firmy.

Paweł Maliszewski informuje, że granice stref, w których będzie można korzystać z jednośladów nie ulegną zmianie.

- Jeżeli chodzi o ceny, to w tym roku nie będziemy pobierać opłat startowych za uruchomienie hulajnogi i skutera. Minuta jazdy na hulajnodze kosztować będzie 49 gr, natomiast w przypadku skutera to około 69-79 gr za minutę jazdy. Ponadto cały czas pracujemy nad wprowadzeniem abonamentów, które sprawią, że ta usługa ma być na tyle przystępna, że hulajnoga czy skuter staną się realną alternatywą dla transportu publicznego - dodaje.

Właściciel Blinkee City, zaznacza, że abonamenty na wypożyczanie skuterów i hulajnóg elektrycznych są sporą nowością. Korzystanie z nich może obniżyć cenę za korzystanie z pojazdów do kilkunastu groszy za minutę. Jak jednak dodaje, dokładne cenniki zostaną przedstawione w ciągu kilkunastu dni.

Paweł Maliszewski podkreśla, że głównym powodem, dla których pojawienie się wypożyczalni pojazdów elektrycznych w Kielcach mogło być zagrożone, była pandemia COVID-19 oraz wprowadzone obostrzenia, przez które kielecki partner firmy, obsługujący wypożyczalnie skuterów i hulajnóg elektrycznych znalazł się w trudnej sytuacji finansowej.

Obecnie Blinkee City prowadzi działalność w niemal 40 miastach w całym kraju.

Reklama