Życzenia biskupa Jana Piotrowskiego dla słuchaczy Radia Kielce

Data publikacji: 25.12.2020 13:02
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.12.2020 Kielce. Msza w katedrze. Na zdjęciu: biskup Jan Piotrowski

25.12.2020 Kielce. Msza w katedrze. Na zdjęciu: biskup Jan Piotrowski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Niech ten dzień, uroczystość Bożego Narodzenia, będzie dniem pokoju i radości - powiedział biskup kielecki Jan Piotrowski, składając życzenia świąteczne słuchaczom Radia Kielce.  

- Mimo trudności, wynikających chociażby z pandemii, umiejmy dostrzegać wokół siebie bliskich, wyrazić im miłość, serdeczność, aby to dobro stało się wspólną wartością. Człowiek wnosi to, co dobre, bo tylko on ma kochające serce. Tej miłości uczymy się od Jezusa, który do nas przychodzi - mówił hierarcha.

Wierni, którzy uczestniczyli dziś w katedrze kieleckiej w uroczystym nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa kieleckiego, mówili, że nie wyobrażają sobie świąt bez udziału we mszy świętej.

- Trzeba mieć w sobie wiarę i nadzieję, że będzie lepiej. Mimo pandemii i obostrzeń z nią związanych uczestniczymy we mszy świętej, gdyż jest to nasz obowiązek jako katolików. Nie wyobrażamy sobie, aby w takim dniu mogło nas zabraknąć w kościele - mówiło małżeństwo: Janina i Wacław.

Biskup Jan Piotrowski przewodniczył uroczystej sumie w kieleckiej katedrze. Wraz z nim mszę świętą sprawowali biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej: Marian Florczyk i Andrzej Kaleta.

HOMILIA BISKUPA JANA PIOTROWSKIEGO:

Reklama